Czyszczenie DPF / FAP Poznań

W ofercie Auto Serwis TEAM oferujemy regenerację filtrów DPF / FAP używając profesjonalnej maszyny czyszczącej. Urządzenie pozwala przywrócić dawną sprawność filtra za pomocą odpowiednio dobranego detergentu i turbulentnego przepływu wody.

Cząstki stałe takie jak sadza, osady węglowe, popiół czy tlenek ceru są usuwane z filtra. Czyszczenie hydrodynamiczne jest przyjazne dla środowiska i bardzo wydajne. Przeprowadzamy usługę w sposób bezpieczny dla szlachetnej powłoki katalitycznej filtra. 

Przed przeprowadzeniem czyszczenia jak i po wykonywany jest test przepustowości filtra. Pozwala to sporządzić raport z wykonanej usługi.

Główne objawy zapchania DPF / FAP

• brak mocy
• zapalenie się check engine lub / i kontrolki filtra
• kopcenie

Procedura czyszczenia DPF / FAP

1. Zdiagnozowanie czy filtr nadaje się do czyszczenia za pomocą kamery inspekcyjnej (filtr nie może być popękany, klejony czy stopiony).
2. Zamocowanie filtra w urządzeniu czyszczącym.
3. Wykonanie testu ciśnienia, pokazujące stopień zanieczyszczenia filtra.
4. Zaaplikowanie najwyższej jakości detergentu do wnętrza filtra.
5. Rozpoczęcie procedury czyszczenia.
6. Analiza wody wypływającej z filtra pod względem ilości oleju i koloru.
7. Zakończenie procesu czyszczenia i suszenie.
8. Ponowne przeprowadzenie testu ciśnienia. Sprawdzenie stopnia zanieczyszczenia filtra po wykonanym cyklu czyszczenia. Jeżeli przepustowość nie jest zadowalająca, czyszczenie przeprowadzane jest ponownie.
9. Wykonanie raportu z przeprowadzonego procesu czyszczenia.

Różnica między filtrem FAP i DPF?

  • Filtr FAP posiada zbiornik ze specjalnym systemem dozowania płynu, który ma za zadanie obniżyć temperaturę samozapłonu sadzy w filtrze.
  • Filtry DPF wykorzystują metodę suchą, która polega na dotrysku paliwa do suwu wydechu, aby podnieść temperaturę spalin na tyle, aby wypalić sadzę.

Metody oczyszczania filtrów cząstek stałych:

• Wypalanie – silnik wprowadzany jest w specjalny tryb pracy za pomocą komputera diagnostycznego. Ma to za zadanie wypalenie zalegających zanieczyszczeń w filtrze. Skuteczność tej usługi jest średnia, a cena taka sama jak oferowana przez nasz serwis (ok. 450 zł).

• Chemiczne czyszczenie filtra DPF / FAP – jest metoda, której używamy w naszym serwisie. Jest ona dużo skuteczniejsza od wypalania. Polega na ciśnieniowym oczyszczeniu filtra przy za pomocą specjalistycznego detergentu, mającego rozpuścić sadzę.  Cena usługi w naszym serwisie to 492 zł!

Jakie kary grożą za wycięty filtr DPF / FAP

Usunięcie filtra cząsteczek stałych jest nielegalne. Samochód z wyciętymi filtrem nie spełnia warunków technicznych związanych z emisją spalin.

Zgodnie z prawem, taki pojazd powinien zostać wycofany z ruchu.
W przypadku kontroli drogowej kierowca zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Nie warto wycinać DPF!

Budowa filtra DPF

Filtr cząsteczek stałych jest częścią układu wydechowego. Znajduje się za katalizatorem. Komputer ECU steruje filtrem DPF / FAP, zbierając informacje z czujników temperatury spalin oraz czujników ciśnienia, zamontowanych przed i za filtrem DPF. Wewnątrz obudowy znajduje się wkład ceramiczny mający strukturę równoległych kanalików.

Pomiędzy kanalikami występują mikrokanaliki, których wielkość jest tak mała, że jest w stanie zatrzymać cząstki stałe. Wnętrze kanalików pokryte jest platyną lub innym metalem szlachetnym. Nasza metoda czyszczenia jest bezpieczna dla szlachetnej powłoki katalizatora.

Regeneracja filtra cząsteczek stałych Poznań – wszystkie marki

 

Oferujemy usługę czyszczenia filtrów DPF / FAP w praktycznie każdym modelu auta.
Przykładowe marki, które obsługujemy to BMW, Opel, Toyota, Mazda, Citroen, Peugeot, Ford,  Mercedes-Benz, Audi, Renault, Seat, Volvo, Volkswagen.

Zapraszamy właścicieli samochodów wyposażonych w filtry DPF i FAP z województwa wielkopolskiego do skorzystania z usług naszego serwisu.