CZYSZCZENIE FILTRÓW DPF / FAP

regeneracja-dpf-fap

W Auto Serwis TEAM Przeźmierowo posiadamy w ofercie regenerację filtra DPF / FAP przy użyciu profesjonalnej maszyny. Urządzenie to za pomocą turbulentnego przepływu wody wraz z odpowiednio dobranym detergentem, pozwala przywrócić sprawność filtra.

Czyszczenie hydrodynamiczne jest wydajne i przyjazne dla środowiska. Usuwa cząstki stałe z filtra takie jak sadza, popiół, osady węglowe i tlenek ceru. Usługa przeprowadzana jest w bezpieczny sposób, który nie niszczy powłoki katalitycznej filtra. 

Przed przeprowadzeniem czyszczenia jak i po wykonywany jest test przepustowości filtra. Pozwala to sporządzić raport z wykonanej usługi.

Główne objawy zapchania DPF / FAP

• brak mocy
• zapalenie się check engine lub / i kontrolki filtra
• kopcenie 

Procedura czyszczenia DPF / FAP

1. Sprawdzenie czy filtr nadaje się do czyszczenia za pomocą kamery inspekcyjnej (filtr nie może być stopiony, klejony czy popękany).
2. Mocowanie filtra w maszynie.
3. Przeprowadzenie testu ciśnienia, pokazujące stopień zanieczyszczenia filtra.
4. Aplikacja najwyższej jakości detergentu do wnętrza filtra.
5. Uruchomienie czyszczenia.
6. Analiza wody wypływającej z filtra pod względem koloru, ilości oleju).
7. Zakończenie procesu czyszczenia i suszenie.
8. Ponowne wykonanie testu ciśnienia. Sprawdzenie stopnia zanieczyszczenia filtra po wykonanym cyklu czyszczenia. Jeżeli przepustowość nie jest zadowalająca, czyszczenie przeprowadzane jest ponownie.
9. Sporządzenie raportu z wykonanego czyszczenia.  

Różnica między filtrem FAP i DPF?

Główną różnicą jest to, że filtr FAP posiada zbiornik ze specjalnym systemem dozowania płynu, który ma za zadanie obniżyć temperaturę samozapłonu sadzy w filtrze.

Z kolei filtry DPF wykorzystują metodę suchą, która polega na dotrysku paliwa do suwu wydechu, aby podnieść temperaturę spalin na tyle, aby wypalić sadzę. 

Metody oczyszczania filtrów cząstek stałych:

• Wypalanie – pojazd jest podłączany do komputera diagnostycznego, który wprowadza silnik w specjalny tryb pracy. Skuteczność tej usługi jest średnia, a cena taka sama jak oferowana przez nasz serwis (ok. 450 zł)

• Chemiczne czyszczenie filtra DPF / FAP – jest metodą oferowaną w naszym serwisie. Jest ona dużo skuteczniejsza od wypalania. Polega na ciśnieniowym wyczyszczeniu filtra przy użyciu specjalistycznego detergentu, mającego rozpuścić sadzę.Cena usługi w naszym serwisie to 492 zł!

Jakie kary grożą za wycięty filtr DPF / FAP

Usunięcie filtra cząstek stałych jest nielegalne. Samochód z wyciętymi filtrem nie spełnia warunków technicznych związanych z emisją spalin.

Zgodnie z prawem, taki pojazd powinien zostać wycofany z ruchu.
W przypadku kontroli drogowej kierowca zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Nie warto wycinać DPF!

Budowa filtra DPF

Filtr cząstek stałych jest częścią układu wydechowego. Znajduje się za katalizatorem. Komputer ECU steruje filtrem DPF / FAP, zbierając informacje z czujników temperatury spalin oraz czujników ciśnienia, zamontowanych przed i za filtrem DPF. Wewnątrz obudowy znajduje się wkład ceramiczny mający strukturę równoległych kanalików.

Pomiędzy kanalikami występują mikrokanaliki, których wielkość jest tak mała, że jest w stanie zatrzymać cząstki stałe. Wnętrze kanalików pokryte jest platyną lub innym metalem szlachetnym. Nasza metoda czyszczenia jest bezpieczna dla szlachetnej powłoki katalizatora.

Regeneracja filtra cząstek stałych Poznań – wszystkie marki

Oferujemy usługę czyszczenia filtrów DPF / FAP w praktycznie każdym modelu auta.
Przykładowe marki, które obsługujemy to BMW, Opel, Toyota, Mazda, Citroen, Peugeot, Ford,  Mercedes-Benz, Audi, Renault, Seat, Volvo, Volkswagen.

Zapraszamy właścicieli samochodów wyposażonych w filtry DPF i FAP z województwa wielkopolskiego do skorzystania z usług naszego serwisu.