Diagnostyka komputerowa Poznań

Diagnostyka komputerowa auta – kiedy ją warto wykonać i na czym polega.

W dzisiejszych czasach diagnostyka komputerowa samochodu jest niezwykle ważna i polega na podłączeniu do auta specjalnego urządzenia diagnostycznego. Za jego pomocą uzyskuje się informacje na temat kondycji samochodu, jego wielu parametrów oraz miejsc występowania usterek.

Komputery w samochodach odpowiedzialne są m.in. za sterowanie silnikiem oraz innymi elementami auta. Dzięki wbudowanych układach, jeśli dojdzie do przekroczenia określonych zakresów pracy, komputer samochodu zapisze kody błędów w swojej pamięci. Komputer diagnostyczny, który kolejnie będzie zaczytywał błędy  pokaże nam wstępnie gdzie należy szukać usterki.

Urządzenie diagnostyczne wymienia informacje z komputerem samochodu w zaledwie kilkudziesięciu sekund i wyświetla te informacje, które tyczą nieprawidłowych parametrów. Dzięki temu nasi pracownicy Auto Serwis Team są w stanie zdiagnozować miejsca i układy, które będą prawdopodobnie wymagały interwencji.

Komputerowa diagnostyka samochodu Przeźmierowo – w czym pomaga?

W trakcie sprawdzania urządzeniem diagnostycznym rozpoznawane są kody usterek takich systemów jak:

– systemy bezpieczeństwa ABS, ESP, ASR, SRS, EPC, AIRBAG

– awarie sterownika silnika

– awarie układu paliwowego

Dodatkowo, kontroli zostają poddane parametry silnika, przepływomierza, temperatury silnika, czasy wtrysku. Nasz pracownik otrzyma również informacje na temat automatycznej skrzyni biegów czy systemu klimatyzacji

diagnostyka-komputerowa-poznań

Diagnostyka komputerowa Poznań – kiedy warto ją wykonać?

– zaświecenie się kontrolek na desce rozdzielczej

– problemy z układem napędowym

– mniejsza moc (utrata) w czasie jazdy samochodem

– wyższe spalanie auta

– przez chęcią zakupu nowego samochodu

Zalety diagnostyki komputerowej

Komputerowa diagnostyka naszego samochodu to w głównej mierze możliwość szybkiego rozpoznania stanu technicznego układów i podzespołów auta. Przy czym nie trzeba demontować różnych części i elementów, potrzebny do tego jest jedynie tester diagnostyczny.

Takie sprawdzenie samochodu charakteryzuje się wysoką skutecznością wykrycia usterek. Całość zdecydowanie przyspiesza naprawę samochodu, ca wpływa na niższą cenę wykonywanych później usług (oszczędność czasu na znalezienie usterki).