Diagnostyka komputerowa

Samochody z roku na rok są coraz bardziej zaawansowane technicznie i skomputeryzowane. Dzięki temu jednak za pomocą diagnostyki komputerowej możemy sprawdzić co samochód chce nam „powiedzieć”.

Diagnostyka komputerowa ułatwia rozpoznanie usterek, co pozytywnie wpływa na czas naprawy auta.

Czym jest diagnostyka komputerowa?

Jest to weryfikacja systemów znajdujących się w pojeździe za pomocą specjalnie przygotowanego komputera diagnostycznego. Komputer diagnostyczny za pomocą odpowiedniego interfejsu łączy się z samochodem odczytując wszystkie parametry zbierane przez czujniki i układy diagnostyczne. W przypadku problemu komputer odczytuje go i wyświetla informację, która pokazuje z którym z komponentów jest problem.

Diagnostyka komputerowa najczęściej jest używana do odczytywania kodów błędów i ich kasowania, sprawdzenia parametrów pojazdu, dokonania korekty czasu wtrysku, weryfikacji zapłonu czy oceny prędkości obrotowej silnika.

diagnostyka komputerowa bosch

Diagnostyka komputerowa w Auto Serwis TEAM Poznań

Przy wystąpieniu jakichkolwiek problemów z samochodem warto udać się do naszego serwisu na diagnostykę. Za pomocą zaawansowanego komputera diagnostycznego firmy Bosch jesteśmy w stanie przetestować działanie każdej marki samochodowej.