Sprawdzenie samochodu przed zakupem

Oferujemy Państwu kompleksową usługę sprawdzenia pojazdu przed jego zakupem. Nasz specjalista z wieloletnim doświadczeniem sprawdzi dla Państwa wszystkie elementy samochodu, które mogą świadczyć o jego ewentualnej wypadkowej przeszłości. 

40 najważniejszych punktów w pojeździe

Jako jedna z niewielu firm na rynku, sprawdzamy aż 40 podzespołów samochodu, dzięki czemu mają Państwo pewność odnośnie rzeczywistego stanu auta. Wykorzystujemy specjalnie stworzoną listę, sumiennie odnotowując każdą uwagę odnośnie poszczególnych elementów.

Sprawdzane przez nas elementy to między innymi: stan powłoki lakierniczej, stan nadwozia i podwozia, diagnostyka komputerowa wraz z oceną rzeczywistego przebiegu oraz wiele innych istotnych podzespołów.

Mierzenie powłoki lakierniczej pojazdu

Powłoka lakiernicza jest jednym z głównych elementów mogących świadczyć o prawdopodobnej wypadkowej przeszłości samochodu. Oryginalna powłoka lakiernicza jest zazwyczaj znacznie cieńsza niż powłoka pokrywająca pojazd po naprawach lakierniczo-blacharskich.

Ocena stanu nadwozia pojazdu

Bardzo ważnym czynnikiem jest również stan blacharski pojazdu. Przed zakupem ważne, aby zwrócić uwagę na wszelkie uszkodzenia nadwozia oraz ogniska korozji występujące szczególnie na zewnętrznej części nadkola. W przyszłości naprawy karoserii mogą generować spore koszty.

Nasz doradca oceni stan nadwozia, sprawdzając także miejsca takie jak na przykład wnętrze bagażnika. Widoczne naprawy blach wewnątrz bagażnika mogą świadczyć o możliwej wypadkowej przeszłości pojazdu.

Sprawdzenie rzeczywistego przebiegu samochodu

Faktyczny przebieg jest jednym z najczęściej fałszowanych elementów w samochodach. Przed zakupem szczególnie trzeba zwrócić uwagę na to czy przebieg jest potwierdzony dokumentami.

Nasz technik za pomocą komputera diagnostycznego sprawdzi czy przebieg w samochodzie był zmodyfikowany. Po stanie wnętrza również można stwierdzić czy pojazd był eksploatowany dłużej niż podaje sprzedawca.

Diagnostyka komputerowa

Wszystkie obecnie używane samochody posiadają komputer, którego zadaniem jest odnotowywanie parametrów przekazywanych przez różne czujniki i systemy, w które jest wyposażony. 

Za pomocą specjalistycznego oprogramowania nasz specjalista przeprowadzi diagnostykę komputerową. Pozwoli to na rozpoznanie ewentualnych usterek zanotowanych przez komputer pokładowy.

Sprawdzenie zawieszenia pojazdu

Zawieszenie samochodu ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na stan mechaniczny wszystkich elementów zawieszenia i układu kierowniczego auta.

Dzięki pomocy przedzakupowej przy oględzinach pojazdu w Auto Service TEAM Poznań masz pewność udanego zakupu. Sprawdzimy 40 najważniejszych punktów w pojeździe. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!