Regeneracja wtryskiwaczy

Zanieczyszczone wtryskiwacze ograniczają moc silnika w samochodzie. Silnik nie jest tak elastyczny, ograniczona jest prędkość maksymalna, a przyspieszenie jest gorsze.

Wtryskiwacze common-rail

Zostały wprowadzone w celu zwiększania kultury pracy, wydajności i redukcji szkodliwych związków chemicznych. Dawniej silniki potrafiły przejechać ponad 500 tysięcy kilometrów bez kosztownej awarii, dziś jednak praktycznie jest to niemożliwe. Ciągłe zwiększanie wydajności i coraz bardziej restrykcyjne normy ekologiczne sprawiły, że wtryskiwacze są bardziej podatne na awarie.

Problemem diagnostyki wtryskiwaczy common-rail jest to, że w razie problemów z jednym z wtryskiwaczy, pozostałe korygują swój cykl, ukrywając przy tym problemy pozostałych.

wtryskiwacz

Wtryskiwacze, które są przybrudzone lub nieszczelne potrafią być także przyczyną zwiększonego zużycia paliwa. Odpowiednie dawkowanie i prawidłowe rozpylenie pozwala sporządzić mieszankę o optymalnych parametrach. To zapewnia maksymalne przekształcenie mieszanki w energię i zapewnia niskie zużycie paliwa.

Dlaczego warto regenerować wtryskiwacze?

Oprócz niższego spalania regeneracja wtryskiwaczy pozwala zaoszczędzić kosztownych napraw. Podczas gdy brudne wtryskiwacze dawkują paliwo nierównomiernie, zubożała mieszanka może powodować wyższą temperaturę w tłoku i spalanie detonacyjne. To zaś może prowadzić do uszkodzenia głowicy i tłoków, a jak wiemy, nie są to tanie i proste naprawy.

Regeneracja wtryskiwaczy sprawi, że zadbasz o środowisko. Sprawne wtryskiwacze pozwalają spalić całkowicie paliwo, a to oznacza brak czarnego dymu z rury wydechowej.

Objawy brudnych lub uszkodzonych wtryskiwaczy

  • słabe osiągi
  • zwiększone użycie paliwa
  • niestabilne obroty silnika odczuwalne na postoju
  • nadmierny czarny dym wydobywający się z rury wydechowej
  • wyczuwalny zapach paliwa wewnątrz i na zewnątrz pojazdu
  • problemy z rozruchem
  • błąd sondy lambda
  • nierównomierne przyspieszanie

Czy oddać wtryskiwacze na regenerację do serwisu?

Oddanie wtryskiwaczy do serwisu daje nam pewność profesjonalnie przeprowadzonej usługi regeneracji. Mamy też pewność, że każdy z wtryskiwaczy będzie miał wykonaną specjalistyczną diagnostykę.

Zapraszamy do Auto Serwis Team – Przeźmierowo, ul. Rynkowa 102.