Wulkanizacja Poznań

Auto Serwis TEAM zajmuje się także usługami wulkanizacyjnymi. Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu napraw i wymiany opon, a także całych kół.

W naszym serwisie gwarantujemy szybki serwis ogumienia w rejonie:
  • wulkanizacja Poznań Strzeszyn
  • wulkanizacja Poznań Wola
  • wulkanizacja Poznań Jeżyce
  • wulkanizacja Poznań Plewiska
  • wulkanizacja Przeźmierowo

Wymiana opon Poznań

Specjaliści z Auto Serwis TEAM zajmą się nie tylko demontażem starych opon i montażem nowych, ale także ich wyważeniem i jeżeli jest to konieczne – zaproponowaniem wykonania usługi geometrii. Jeżeli klient chciałby wymienić opony na inny rozmiar niż obecnie posiadany, z chęcią pomożemy i doradzimy przy wyborze nowych opon.

Naprawa opon Poznań

Nie każde uszkodzenie opony musi oznaczać konieczność jej wymiany. Większość uszkodzeń opon możecie Państwo naprawić u nas. A jakie to uszkodzenia?

Przede wszystkim są to przebicia punktowe czoła opony, gdy dziura jest o średnicy maksymalnie 5mm. Wyjątkiem są opony o wysokich indeksach prędkości (powyżej 240 km/h) – takie opony nie powinny być naprawiane.

Opony, które mają nacięcia i przetarcia w większości są możliwe do naprawy, ale określić może to dokładnie nasz specjalista, który na miejscu obejrzy oponę.

Nie naprawia się opon, które mają wybrzuszenia lub przebicia na boku opony.

wulkanizacja poznań

Kiedy wymienić opony?

Producenci opon uważają, że zimówki należy założyć, gdy temperatura spada poniżej 7 stopni i analogicznie dla letnich, gdy temperatura wzrośnie powyżej 7 stopni Celsiusza. Temperatura powietrza ma kluczowe znaczenie na zachowanie elastyczności mieszanki, z której składa się opona.

Pamiętajmy, że nawet najlepszy kierowca może sobie nie poradzić z jazdą na śniegu mając letnie opony. Dlatego terminowa wymiana opon jest tak ważna.