Wymiana rozrządu Poznań

Rozrząd to układ, który ma za zadanie sterować elementami mającymi doprowadzić paliwo do cylindra silnika tłokowego, a następnie usunąć z niego spaliny. Bez tego samochód nie ruszy z miejsca. Jako że rozrząd jest elementem eksploatacyjnym, niezbędna jest jego wymiana w odpowiednim czasie.

Z czego składa się rozrząd?

Rozrząd składa się z wielu elementów. Są to zawory (zazwyczaj dwa lub cztery), wałek rozrządu, przekładnie (zwane napędem rozrządu). Napęd rozrządu zbudowany jest z paska lub łańcucha oraz kół.

Kiedy wymienić rozrząd?

Jest to pytanie, na które nie łatwo jest udzielić odpowiedź. Wszystko zależy od marki oraz modelu auta. Dokładna odpowiedź powinna być zapisana w książce serwisowej dołączonej do samochodu przez producenta. Zazwyczaj jednak przyjmuje się, że wymiana rozrządu powinna nastąpić po przejechaniu 60 tysięcy kilometrów lub co 5 lat. Oczywiście należy mieć na uwadze obydwie wartości i ich pilnować.

Pamiętajmy, że skutki zerwanego paska rozrządu mogą być tragiczne. Zerwany pasek może całkowicie zniszczyć silnik. Dzieje się tak w silnikach kolizyjnych (aktualnie jest to większość współczesnych jednostek) podczas gdy tłoki uderzają w zawory. Niestety zużycie paska rozrządu nie objawia się w żaden sposób!

wymiana rozrządu poznań

Kompleksowa wymiana rozrządu

Pełna usługa wymiany rozrządu obejmuje także wymianę napinaczy i pompy wody.

Zapraszamy do naszego Auto Serwisu Team – Przeźmierowo, Rynkowa 102.